בחירת הצגה מתאימה לילדים

הורים רבים נהנים לצפות עם ילדיהם בהצגות בעונת החורף, בין היתר כי קר וגשום בחוץ ואין הרבה מה לעשות. מה יותר טוב משעה – שעה וחצי מלאה בכיף, אנרגיות טובות שכמעט תמיד תותיר אתכם מרוצים?

אין תחליף להתרגשות ברגע שהאורות כבים, המסך עולה, והמופע מפעים את ליבם של ילדים והורים כאחד. אין כמו החוויה של צפייה במופע שגורם לך להזדהות עם הדמויות שעל הבמה. השירים המושמעים בהצגה פעמים רבות מלווים אתכם גם אחרי המופע ונשארים בזיכרון אפילו שנים רבות לאחר מכן.

במדינה שלנו יש מגוון רחב של הצגות לילדים – מהצגות מוסיקליות, דרך תיאטרון בובות לילדים ועד מופעי מחול והצגות על בסיס ספרי ילדים ובהשתתפות כוכבי ילדים כמו מיכל הקטנה, יובל המבולבל, מיקי, ועוד. יש גם הפקות גדולות בחורף כגון הפסטיבל בחנוכה.

מתי לקחת את הילד להצגה הראשונה שלהם?

הורים רבים תוהים מתי זה הגיל הכי טוב להתחיל לחשוף את הילדים הצעירים שלהם להצגות, והתשובה תלויה ברמה ההתפתחותית של כל ילד. ככלל אצבע, טווח הגילאים המומלץ הוא משנתיים וחצי עד 3 שנים, כאשר לפני כן, אין טעם לקחת את הילד/ה למחזה באורך מלא, באולם גדול וחשוך. זכרו שיכולת הריכוז של הילדים מוגבלת. רוב הפעוטות יהיו חסרי סבלנות – במקרה הטוב הם לא יבינו את העלילה, ובמקרה הפחות טוב זאת עלולה להיזכר עבורם כחוויה שלילית שתרתיע אותם בעתיד.

רוב הילדים מוכנים ליהנות מתיאטרון רק מסביבות גיל 3 שנים או יותר. חשוב להיות קרוב לילד, לחבק או להחזיק בידו בהצגה הראשונה במיוחד. יש ילדים רבים שמעדיפים לשבת על ברכי הוריהם כדי להרגיש בטוחים. הצגה לפעוטות לרוב תהיה קצרה יותר ותורכב בעיקר משירים וממספר מועט של דמויות. בובות טובות עבור ילדים בגיל הגן, והילדים ייהנו מההצגה יותר אם זה סיפור שהם מכירים, כמו מחזה שמבוסס על ספר שהם קראו או הקריאו להם כמה פעמים בעבר.

לפני לקיחת תינוק כדי לראות הצגה, חשוב להכין אותם מראש, לקראת החושך בתיאטרון, ובכל הנוגע לשמירה על שקט במהלך ההצגה, ואם יש צורך להביא איתם צעצוע זה מומלץ ויכול לתת להם תחושת ביטחון.

לפני ההצגה, חשוב לדון בעלילה יחד איתם, כך הילדים מקבלים הבנה לגבי מה קורה. אחרי ההצגה, זה גם חשוב לדבר על מה שקרה, כך הם יכולים לקבל חוויה עשירה יותר.

איך בוחרים באיזו הצגה לצפות עם הילדים שלנו?

באופן טבעי, האינטרסים וההעדפות של הילד יהיו הגורם המרכזי בקביעת איזה סוג של הצגה היא הטובה ביותר עבורם.

אם אתה לוקח את הילדים למופע והם בגילאים שונים, הקפד לבחור מופע שכולם ייהנו. בדרך כלל, מפורסמים טווח הגילאים שאליהם מכוון המופע, כמו גם אורך ההצגה. כמו כן, אתה יכול לקרוא תקציר עלילה לראות תמונות של ההצגה כדי לקבל מושג אם זה מתאים לילד שלך.

מציאת הצגות ילדים מומלצות

אם יש וידאו מההצגה, אתה יכול לקבל מושג טוב יותר אם זה מתאים לילד שלך. זה תמיד רעיון טוב להסתמך גם על המלצות של חברים שראו את ההצגה, כמו גם על ביקורות וחוות דעת שניתן למצוא באינטרנט – שם תוכלו גם למצוא די בקלות הצגות ילדים מומלצות ב-2022 כך שתוכלו לקבל פרטים על מגוון הצגות ולקבל החלטה מושכלת גם באשר לתכני ההצגה הרצויה לכם.

טיפ נוסף הוא להזמין כרטיסים מראש ולא להסתמך על כך שהם יהיו זמינים בקופות, במיוחד בחגים או בחופשות. ישנן הצגות לילדים בפסטיבלים, מעת לעת. בחיפה למשל מתקיים פסטיבל הילדים הבינלאומי בפסח.

בחירת הצגה מתאימה לילדים

כמה עולים כרטיסים להצגות ילדים?

המחירים עבור כרטיס תיאטרון לילד נעים בדרך כלל בין 50 ל-100 שקלים, עם כמה הפקות שדורשות מחיר גבוה יותר. לדוגמה, מחירי כרטיסים להצגה מסעות אודיסאוס של תיאטרון גשר נעים בין 125 205 שקלים.

הרבה מופעים לילדים זמינים במחירים מוזלים. המחירים יכולים להשתנות כלפי מטה עד 50% בין אתרי המכירה השונים. אתה יכול למצוא הנחות שונות למופעי ילדים מעת לעת ולכן כדאי לעקוב ולהתעניין במבצעים שבאים והולכים מפעם לפעם.
 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מזון לכלבים go

Go Dog Food הוא מזון לכלבים איכותי, אורגני וטבעי העשוי רק מהמרכיבים הטובים ביותר. הוא נועד לענות על הצרכים התזונתיים של כל סוגי הכלבים, לספק

איפה כדאי לקנות דירה להשקעה ?

רכישת דירה להשקעה יכולה להיות משימה לא פשוטה. מאמר זה בוחן את הגורמים השונים שיש לקחת בחשבון כאשר מחליטים היכן לקנות דירה להשקעה, כגון מיקום,

הדרכת הורים – מציאת הדרך להורות טובה

הדרכת הורים היא מרכיב חיוני בסיוע למשפחות בהתמודדות עם קשיים בהתנהגות של הילדים, ובעקבות זאת, במערכות יחסים לא פשוטות אשר גורמות להרגשה לא טובה בבית.