גיזום עצים בגובה וחשיבות הגיזום

גיזום עצים בגובה

החשיבות של גיזום עצים בגובה היא שמירה על בריאות ובטיחות העץ. חשוב גם לשמור שהעץ לא יהפוך למפגע לאנשים, לרכוש או לעצים אחרים.

חשיבות הגיזום

גיזום מסיר ענפים מתים, ענפים שבורים וזרדים קרובים מדי לאדמה. גיזום גם ממריץ צמיחה חדשה בחופה ועוזר לעצב את הצורה הטבעית של העץ.

גיזום עצים הוא תהליך של הקטנת גודל ומשקלו של עץ על ידי כריתת ענפים. גיזום נעשה כדי לשפר את הבריאות, המראה והמרץ של העצים.

מהו גיזום מקצועי?

גיזום הוא תהליך של הסרת חלק מהענפים מהעץ כדי להפוך אותו לבריא יותר.

גיזום עצים בגובה אינו משימה קלה. זה דורש מומחיות וידע על העץ. אי אפשר פשוט להסתובב ולחתוך ענפים, כי זה ישפיע על הבריאות הכללית של העץ. הענפים נחתכים בזוויות מסוימות, כדי שלא יפריעו זה לזה וכדי ליצור צורה טובה יותר לעץ.

גיזום עצים נעשה מסיבות רבות אך ניתן לסווג אותו לשני סוגים: מתקן או מגן. גיזום מגן נעשה בדרך כלל על מנת לשמור על גובה וצורה של עץ בעוד גיזום מתקן נעשה על מנת לשפר את הבריאות והמראה הכללי.

היסודות של גיזום – למה אתה צריך לעשות את זה ואיך לעשות את זה נכון

גיזום הוא חלק מהותי בחייו של כל עץ. לא מדובר רק בעיצוב העץ אלא גם בסילוק חלקים לא בריאים ומתים מהעץ.

גיזום עצים בגובה אינו מושג חדש והוא קיים כבר מאות שנים. הגיזום המתועד הראשון היה בשנת 1669 כאשר ג'ון אוולין, גנן וסופר בריטי, כתב שהוא "גזם את עצי הפרי שלי".

גיזום יכול להיעשות עם כלי עבודה ידניים או מכונה. עבור עצים קטנים יותר, מספיקים כלי עבודה ידניים אך עבור גדולים יותר, תצטרך להשתמש במכונה כדי לבצע את העבודה בצורה מהירה ויעילה יותר.

גיזום עצים הוא תהליך חשוב שיש לבצע לפחות פעם בשנה. זה יעזור לעצב את העץ ולשמור עליו בריא.

גיזום הוא תהליך שניתן לעשות בדרכים רבות, אך היסודות זהים עבור כולם. הדבר הראשון שעליך לעשות לפני גיזום כל עץ הוא לדעת עם איזה סוג עץ יש לך עסק. יש לגזום עצי פרי מדי שנה לקבלת התוצאות הטובות ביותר, אך סוגים אחרים של עצים יכולים לעבור עד שלוש שנים מבלי לגעת בהם. לאחר מכן, כדאי להחליט באיזה גובה אתם רוצים את העץ וכמה מקום הוא צריך סביבו לפני שתחליטו באיזה גובה ואיזה ענפים יש לגזום.

גיזום עוזר לשמור על בריאות עצים על ידי הסרת עצים מתים או חולים, שעלולים להוביל להדבקה של חרקים או

כיצד אוכל להגן על עצמי מנפילה מעצים גבוהים?

בעבר, עצים גבוהים נכרתו במסור מהאדמה. טכניקה זו נקראת 'חיתוך עליון'. לטכניקה זו חסרונות רבים, למשל, מסוכן מאוד לגוזם העצים לעבוד בגובה ויכול לקחת הרבה זמן לחתוך את הגזע.

בטכניקה זו, ייתכן שתצטרכו גם להשתמש בחבלים ובציוד בטיחות אחר על מנת להגן על עצמכם מנפילה בעת כריתת עצים.

אנשים רבים נאלצים לעבוד בגובה, ואחת הסכנות הנפוצות ביותר היא נפילה. גיזום עצים בגובה הוא עבודה מסוכנת, וחשוב לדעת להגן על עצמו מנפילה.

נפילה יכולה לקרות במספר דרכים:

1) יכול להיות שאתה משתמש בציוד שנכשל או מתקלקל. 2) ענף עלול להישבר ואתה תאבד את האיזון שלך. 3) ענף עלול להיתפס על הבגדים שלך, להוציא אותך מאיזון. 4) אתה עלול להחליק על עלים רטובים או בוץ. 5) אתה עלול למעוד על שורש או סלע שחבויים באדמה בגלל תנאי תאורה חלשים או ראות לקויה.

הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך מנפילה היא לבישת ציוד מגן כגון רתמות, חבלים, כפפות עבודה וכו'.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

פטקיינד מזון לכלבים

מזון לכלבים PetKind מציע מגוון ארוחות איכותיות ללא דגנים לכלבים בכל הגילאים והגדלים. עם מרכיבים ייחודיים ומחויבות לבריאות הכלבים, המוצרים של PetKind עומדים כעדות לכוחה

הלבנת שיניים לקראת החתונה

בשיתוף עם אתר אילת דנט רוצה לחייך חיוך מלא שיניים בוהקות בחתונה שלך? לחיוך לבן יש משמעות אסתטית ורגשית עצומה ביום החתונה. 1. מגדיל את

מתי כדאי לקרוא למאתר נזילות?

נזילות מים עלולות לגרום לנזקים משמעותיים בבית או בעסק, כולל הרס המבנה, פגיעה בריהוט ואף בעיות בריאותיות הנגרמות מעובש ולחות. כדי למנוע נזקים חמורים ולהקטין