האם כדאי לקנות כיריים אינדוקציה? יתרונות וחסרונות

בעידן של שפע אפשרויות יש לנו חופש בחירה נרחב. כיריים הם דוגמה מצוינת למגמה הזו: פעם היו רק כיריים על בסיס גז, ואילו היום אנחנו יכולים להתקין במטבח גם כיריים אינדוקציה. למעשה אפשר למצוא גם כיריים משולבות, כאלה שאפשר להפעיל גם עם גז וגם בלעדיו, ובנוסף יש כמובן שלל דגמים בכל קטגוריה. חופש הבחירה מייצר גם התלבטויות, וכדי לעזור לכם להבין מהן הכיריים האופטימליות עבורכם הכנו לכם סקירה ממצה של היתרונות והחסרונות של האופציות השונות.

מה זה כיריים אינדוקציה?

על-מנת להבין מהם היתרונות וגם החסרונות של כיריים אינדוקציה, וגם של כיריים משולבות גז ואינדוקציה, חשוב קודם כל להסביר מהי בעצם אותה אינדוקציה. הכוונה היא לפריסת סלילים מגנטיים מתחת למשטח זכוכית ייעודי. הנחת סיר או מחבת על גבי המשטח מובילה להיווצרות שדה מגנטי עוצמתי, והאנרגיה של השדה מתורגמת לחום שמאפשר את הבישול, הטיגון, האידוי וכו'.

היתרונות של האינדוקציה

היתרון הראשון של כיריים אינדוקציה הוא בהיבט הבטיחותי: הכיריים דולקות אך ורק כשיש סיר או מחבת על גבי
המשטח הרלוונטי. הסרתם את סיר? השדה המגנטי מתפוגג והאזור חוזר להיות קר תוך זמן קצר מאוד. בהתאם אין סיכון לגעת בטעות במשטח לוהט או להיכוות מלהבה גלויה. כמו כן אין כמובן דליפות גז (תופעה נדירה אבל מסוכנת מאוד).
היתרון השני הוא היעילות האנרגטית. שדה מגנטי מייצר כמות גדולה מאוד של אנרגיה, ולכן ניתן להגיע לטמפרטורה הרצויה במהירות רבה. כיריים מדגמים מתקדמים מצוידות במנגנוני שליטה ובקרה שמאפשרים ויסות מדויק, ובכל מקרה אם למשל חשוב לכם להרתיח מים בזמן קצר ככל האפשר – האינדוקציה היא הפתרון הנכון עבורכם. גם מבחינת אחידות פיזור החום על כל המשטח שעליו מונח סיר או מונחת מחבת כיריים אינדוקציה הם אופציה מצוינת, ועוד יתרון הוא המראה העכשווי והאסתטי להפליא.

כיריים אינדוקציה – חסרונות

חיסרון אחד של כיריים אינדוקציה הוא המחיר שלהן: עלות כיריים אלה גבוהה בהשוואה לכיריים גז, ובנוסף יש צורך בסירים מיוחדים על-מנת לייצר את אותו שדה מגנטי שמחמם את האוכל. יחד עם זאת היעילות האנרגטית שלהן והנחת הרבה מהשימוש בהן הופך את הכיריים מהסוג הזה להשקעה חכמה. חיסרון שני הוא שלא ניתן להכין מאכלים שמחייבים אש ממש: חציל קלוי, פיתה על גז ועוד.

השילוב המנצח שמאפשר מקסימום חופש פעולה במטבח

למי שלא מוכנים לוותר על מטעמים כמו חציל על האש או פיתה על גז יש פתרון מצוין: כיריים משולבות גז ואינדוקציה. הכיריים המשולבות כוללות גם משטחים שפועלים על בסיס שדה מגנטי וגם כאלה שכוללים דיזה שזורם אליה גז ולכן בוקעת ממנה להבה כשמפעילים אותה. בנוסף, תוכלו לבחור את אופן החלוקה המתאים לכם ביותר. יש כיריים משולבות עם להבת גז אחת ו-4 משטחי אינדוקציה לסירים בגדלים שונים, וגם דגמים עם יותר משטחים על בסיס ופחות אינדוקציה – כך שתוכלו להתאים את הכיריים להעדפות הקולינריות שלכם. 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מאכלי חלבון מן הצומח

מהם חלבונים מהצומח ולמה הם חשובים? חלבונים מהצומח הם חומרים מזינים חיוניים המצויים במגוון מזונות צמחיים כגון קטניות, אגוזים, זרעים, דגנים וירקות. בניגוד לחלבונים מן