הנהלת חשבונות קורס לימודי

מהי הנהלת חשבונות?

הנהלת חשבונות היא תהליך של זיהוי, מדידה והעברת מידע פיננסי על ארגון.

הנהלת חשבונות היא תהליך שניתן לעשות ביד או בעזרת תוכנת הנהלת חשבונות.

רואי חשבון מאומנים להשתמש בעקרונות חשבונאיים כדי לספק מידע על מצבה הפיננסי של החברה וביצועיה.

הנהלת חשבונות היא תהליך של רישום, סיווג וסיכום של עסקאות פיננסיות, אירועים ותופעות כלכליות אחרות. חשבונאות כוללת גם לימוד של כל ההיבטים של דוחות כספיים כגון רווח, הפסד, נכסים והתחייבויות.

ניתן לחלק את החשבונאות באופן כללי לשני תחומים עיקריים:

– הנהלת חשבונות

– מבוא לחשבונאות

הנהלת חשבונות היא תהליך לוודא שכל העסקאות נרשמות בפנקס חשבונות. זהו תהליך שקיים כבר מאות שנים והוא נמצא בשימוש עד היום על ידי רואי חשבון. קורס המבוא לחשבונאות מלמד את התלמידים כיצד להשתמש במערכת הכפולה שהומצאה על ידי מתמטיקאי איטלקי בשם לוקה פאציולי בשנת 1494. זו הייתה מערכת מהפכנית מכיוון שהיא אפשרה לאנשים לרשום גם חיובים וגם זיכויים בו זמנית. זה גרם לכך שניתן היה לרשום כל עסקה בצורה מדויקת ללא שגיאות או טעויות.

מבוא: ההקשר הפילוסופי, התרבותי והאתי של חשבונאות פיננסית

חשבונאות פיננסית היא תהליך של רישום וסיכום של עסקאות ואירועים פיננסיים המשפיעים על ישות. חשבונאות פיננסית היא תחום מורכב ומסובך.

ניתן לראות בחשבונאות פיננסית מערכת, שיש לה שלוש מטרות עיקריות: 1) לספק מידע למי שאחראי על קבלת החלטות לגבי השימוש במשאבי החברה; 2) לעמוד בדרישות הרגולטוריות המוטלות על ידי ממשלות; 3) לספק מידע למשקיעים, נושים ובעלי עניין אחרים על מנת לסייע להם לקבל החלטות השקעה או אשראי.

מטרת קורס זה היא לא רק ללמד אותך כיצד נוצרים דוחות כספיים אלא גם מדוע הם קיימים, מה המשמעות שלהם וכיצד יש לפרש אותם.

הנהלת חשבונות היא דיסציפלינה שצריכה להתמודד עם הפונקציה החשובה ביותר של כל חברה, כלומר, צבירת הון וחלוקתו.

זוהי גם דיסציפלינה שצריכה להתמודד עם הפונקציה החשובה ביותר של כל חברה, דהיינו, צבירת וחלוקת עושר. הנהלת חשבונות היא מדע חברה המתעד ומדווח על אירועים כלכליים על מנת לספק מידע על ביצועי הארגון לשימוש בקבלת החלטות.

לימודי הנהלת חשבונות מספקים לסטודנטים את הכישורים הדרושים להבנת אופן הפעולה של ארגונים וכיצד ניתן לנהל אותם. המטרה הסופית היא לספק לסטודנטים הבנה של דוחות כספיים כדי שיוכלו להשתמש בידע זה בקריירה שלהם.

מה ההבדל בין תואר בחשבונאות לתואר ראשון?

תואר ראשון בחשבונאות הוא קורס בן ארבע שנים המכסה את יסודות החשבונאות, הפיננסים והכלכלה. קורסי ראיית חשבון נועדו להכין את הסטודנטים לקריירה בתחום החשבונאות.

מצד שני, תואר בחשבונאות ניתן לאחר סיום תכנית לתואר ראשון וניתן להציע על ידי אוניברסיטאות רבות ושונות. תוכנית הלימודים לתואר מסוג זה מתמקדת יותר במסלול הקריירה הרצוי של התלמיד עם פחות דגש על דרישות השכלה כלליות.

תואר ראשון בחשבונאות נדרש אם ברצונך להמשיך בקריירה כרואה חשבון או רואה חשבון בעוד שתואר בחשבונאות יכול להתבצע על ידי כל מי שרוצה לעבוד בכל תחום הקשור לעסקים או פיננסים.

תואר ראשון בחשבונאות הוא התואר הנפוץ ביותר בחשבונאות. זה לוקח ארבע שנות לימוד ומספק מגוון רחב של ידע. תואר ראשון בחשבונאות הוא ההכנה הטובה ביותר לקריירה כרואה חשבון, מבקר או אנליסט פיננסי. תואר עמית בחשבונאות (ABA) לוקח בדרך כלל שנתיים של לימוד ומספק השכלה ממוקדת יותר על עקרונות החשבונאות והעסקים.

תואר עמית בחשבונאות (ABA) לוקח בדרך כלל שנתיים של לימוד ומספק השכלה ממוקדת יותר על עקרונות החשבונאות והעסקים. בוגרי ABA עשויים למצוא תפקידים ברמת הכניסה כרואי חשבון, רואי חשבון או אנליסטים פיננסיים עם הכשרה או ניסיון נוסף.

כיצד להתכונן לבחינת רו"ח?

הרבה תלמידים מתכוננים לבחינת רו"ח. בחינת רו"ח היא מבחן קשה ומאתגר הדורש הכנה רבה לביצוע. חשוב לדעת מול מה אתם עומדים לפני שאתם ניגשים לבחינה זו. במאמר זה נדבר על ההכנה לבחינת רו"ח וכיצד להתכונן אליה.

השלב הראשון בהכנה לבחינת רו"ח הוא לימוד יסודי של קורס הנהלת החשבונות שלך. עליך לדעת את כל הנושאים בקורס הנהלת חשבונות שלך, לרבות דוחות כספיים ומאזנים, דוחות רווח והפסד, דוחות תזרים מזומנים ועוד. לימוד יסודי של קורס הנהלת החשבונות שלך ייתן לך יתרון כשמגיע הזמן לגשת לבחינת רו"ח כי לא יהיו לך הפתעות ביום המבחן שעלולות להטריד אותך או להקשות על עצמך אם אתה לא יודע מה שיבוא אחר כך.

השלב השני בהכנה לבחינת רו"ח הוא ביצוע מבחני תרגול. ביצוע מבחני תרגול יכול לעזור להתכונן
על מנת לשמוע עוד מידע בתחום של הנהלת חשבונות קורס לימודי יש לבדוק כאן: ipc.co.il

מכללה מומלצת ללימודי קורס הנהלת חשבונות וחשבות שכר מכללת IPC היא מכללה לקורסים מקצועיים דיגיטליים. יש לנו מגוון של קורסים – הנהלת חשבונות, חשבות שכר, שיווק דיגיטלי, נדל""ן, משכנתאות, שוק ההון ועוד… היתרונות של המכללה – לימודים און ליין במתכונת היברדית – כל הקורסים מוקלטים, לומדים בזמן ובקצב שמתאים לתלמיד, מערכת למידה דיגיטלית מתקדמת עם מבחנים בסיום כל שיעור, ניתן לשלב עבודה ולימודים.

מקצועות מבוקשים – כלל המקצועות שהמכללה מכשירה הינם מקצועות מבוקשים בשוק העבודה עם פוטנציאל שכר של 9-15 אלף ש"ח בחודש ואפשרות לעבוד גם כעצמאי. תמיכה וליווי אישי  – במכללה קיימת מחלקת תמיכה אשר מלווה את התלמידים מהיום הראשון ללימודים החל מתמיכה טכנית ועד לעזרה מקצועית מהמרצים המקצועיים של הקורס אשר זמינים לענות על שאלות ולעזור לתלמידים בטלפון, ווצאפ, מייל.

השמה לעבודה – במכללה קיימת מחלקת השמה לעבודה אשר נמצאת בקשר עם עשרות מעסיקים רלוונטים ועוזרות לתלמידים בסיום הלימודים למצוא עבודה בתחום ומעניקה לכל הבוגרים של המכללה סדנאת קריירה וליווי אישי עד מציאת עבודה. ניתן לקרוא עלינו עוד באתר שלנו או בעיתונות https://13tv.co.il/item/special/recommended/studies/r4drb-902788149/

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

שיקולים בבחירת חזיתות למטבחים

בחירת חזיתות המטבח היא החלטה משמעותית המשפיעה לא רק על המראה הכולל של המטבח, אלא גם על התפקוד היומיומי והתחזוקה לטווח הארוך.בעוד שהאסתטיקה היא גורם

בניית אתר תדמית: החשיבות לבעלי עסק

בעולם הדיגיטלי של היום, נוכחות באינטרנט היא חיונית לכל בעל עסק. אחת הדרכים המובילות להבטיח שנוכחות זו תהיה מקצועית ואפקטיבית היא באמצעות אתר תדמית. במאמר

פטקיינד מזון לכלבים

מזון לכלבים PetKind מציע מגוון ארוחות איכותיות ללא דגנים לכלבים בכל הגילאים והגדלים. עם מרכיבים ייחודיים ומחויבות לבריאות הכלבים, המוצרים של PetKind עומדים כעדות לכוחה