הר הביטוח

הר הביטוח אתר אינטרנט לאיתור ללא תשלום של ביטוחים וביטוחים כפולים ולהוצאת דוח העדר תביעות. מטרת משרד האוצר שיצר את הר הביטוח היא לפשט את איתור הביטוחים שלי.

 

משרד האוצר השיק את הר הביטוח, האתר מספק מידע בגין הפוליסות ביטוח שקיימות לנו בכל חברות הביטוחים ומאפשר לכל אחד לראות את התיק הביטוחי המלא שלו באופן מכוון ומהיר.

 

משרד האוצר השיק את הר הביטוח, האתר מאפשר לקבל מידע אודות פוליסות הביטוח שנמצאות בידי הציבור. באוצר מעריכים כי כיום נמצאות קיימות בישראל כ -30 מיליון פוליסות ביטוח עליהם מוציא הציבור בישראל כ- 60 מיליארד שקלים בשנה. אתר הר הביטוח יאפשר לכם לחסוך מאות ואלפי שקלים בשנה על פוליסות ביטוח כפולות.

 

 

מהו כפל ביטוחי?

כאשר למבוטח יש כמה כיסויים ביטוחיים עבור מקרה ביטוח אחד, מכונה המצב "כפל ביטוח". עבור כל כיסוי, משלם המבוטח סכום חודשי קבוע (פרמיה). במידה ויגיע הרגע להגשת תביעה, יוכל המבוטח להגיש רק תביעה אחת בגין אותו מקרה.

 84% מהאזרחים במדינת ישראל משלמים על ביטוחים כפולים. 

בחינה של כפל ביטוח שנעשה בחברות שונות, מעלה כי 40% מהכפילויות הן בגין ביטוחי ייעוץ ובדיקה, 17% בגין ביטוחי מבנה, 17% בגין ביטוחי סיעוד, 15% בגין ביטוחי מבנה ותכולה ו-11% בגין ביטוחי חיים למקרי מוות.

בחלק מהמקרים מדובר בכפל ביטוח באותה חברה, כאשר בהתחלה נמכר ללקוח מוצר אחד ואחרי זמן מה יוצרים איתו קשר ומשכנעים אותו שהמוצר שרכש אינו מספיק ולכן הוא צריך להגדיל את סכום הפיצוי, או לרכוש רובד ביטוחי נוסף, רחב יותר. במקרים אחרים מדובר בכפל ביטוח שנוצר כתוצאה מביטוחים זהים שנעשו בחברות שונות, בין הייתר בעקבות שיווק טלפוני, או הצטרפות לביטוח במסגרת מקום העבודה, במקביל לביטוח שכבר קיים.

מהנתונים שהוצגו בוועדת הכספים של הכנסת במסגרת דיון בנושא, עולה כי 28% מהכפילויות הן בתחום ביטוח החיים, 22% בביטוח תאונות אישיות, 14% בגין ניתוחים מהשקל הראשון, 13% בגין ביטוח תרופות, 10% בגין ביטוח סיעודי, 8% בגין ביטוח ייעוץ ובדיקות ו-5% בגין ביטוח מחלות קשות.

על פי הנתונים קיימים יותר מ-6.5 מיליון כפילויות במוצרי הביטוח, כאשר בגינן משלם הציבור, על פי הערכות, כ-5 מיליארד שקלים.

 

 

איתור ביטוחים ומניעת כפל ביטוח

באמצעות האתר הר הביטוח הכל כך פשוט- שכל אחד מאיתנו יכול לעשות בו שימוש- ניתן להציג את כל הביטוחים הרשומים על שמינו. הן פוליסות עבר שעשינו לפני 15 שנה, וגם פוליסות עדכניות שעשינו לפני חצי שנה.

 

כיצד נוצרה התופעה?

החוק בישראל קובע כי כל צרכן המעוניין בלקיחת משכנתא, מחויב גם לחתום על ביטוח חיים למשכנתא  וביטוח נכס לדירה, כאשר בשנת 2006, החתימה על ביטוחים אלו היוותה חלק בלתי נפרד מהליך החתימה על המשכנתא מול הבנק. עם זאת, ובשל הרצון להוזיל את עלויות הביטוח, צרכנים רבים בוחרים שלא לבטח עצמם במסגרת פוליסת הביטוח שהציע הבנק, אלא באופן עצמאי, ובמסגרת חברות הביטוח הפרטיות.

 

איתור וביטול ביטוחים כפולים – הביטוחים הנבדקים בהר הביטוח

 

 

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא. *אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.

 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

עצות כלליות להצעת נישואין

איך להפוך הצעת נישואין לבלתי נשכחת, מחממת לב וייחודית. קבלו עצות מעשיות לגבי הרגע המיוחד הזה, בחירת טבעת האירוסין המושלמת, תזמון נכון של ההצעה ואיך

הגנה על הנכסים שלך במהלך פשיטת רגל

מה הן האסטרטגיות המעשיות להגנה על הנכסים שלך במהלך פשיטת רגל? ואיך תוכל להשיג פטורים חיוניים, כלים להגנת נכסים ופרצות משפטיות? עורך דין חדלות פירעון

חדשנות בתחום המעליות בגורדי שחקים

סקירה זו בוחנת את החידושים פורצי הדרך בתחום המעליות בתוך גורדי שחקים. הדיון מתמקד בהתקדמות הטכנולוגית האחרונה, שיפורי עיצוב ואמצעי בטיחות שחולל מהפכה בהובלה אנכית