כל המידע בנושא טיפול CBT בהתמכרות להימורים

טיפול בהימורים

התמכרות להימורים נמצאת בעלייה בשנים האחרונות ולכן מוקדשים לזה יותר ויותר מאמצים לטיפול בה. התמכרות להימורים היא חוסר יכולת לשלוט בדחף, מה שגורם לבעיות רבות והרסניות. עבור אלה המתמודדים בדחפים האלה ושאינם יכולים להפסיק להמר כלומר מכורים  להימורים, עליהם לפנות לטיפול מקצועי בכדי לקבל עזרה וכלים להתמודדות בהתמכרות להימורים.

ישנם כמה צורות טיפול בכדי להיגמל מהימורים

אחת צורות הטיפול הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) המתמקד בלעזור למכורים לזהות את הגורמים המשפיעים עליהם להמר. מטרת הטיפול בהתמכרות להימורים היא לסייע לאנשים לזהות את ההתנהגויות ודפוסי החשיבה המובילים אותם להימורים, וכן לתת להם את הכלים להתמודד עם זה.

אין צורך להתמודד עם המועקה לבד. בתחילת הטיפול בהתמכרות להימורים באתרי בט 365 יש לזהות את הסימפטומים שמובילים להימורים. דחפים  אלה יכולים לכלול מתח, שעמום, בדידות או אפילו בעיות כלכליות. לאחר זיהוי הטריגרים, המטפל יכול לעזור לאדם לפתח אסטרטגיות להתמודדות עם הטריגרים הללו בצורה בריאה. זה עשוי לכלול פיתוח כישורי התמודדות בריאים יותר, כגון פעילות גופנית, דיבור עם חבר או עיסוק בתחביב. לאחר מכן יש לאבחן ולטפל בגורמים שגרמו להתמכרות להימורים. אבחון זה עשוי לכלול חקר טראומה מהעבר, בחינת מערכת היחסים של הפרט עם כסף, או התייחסות לכל בעיה נפשית שעשויה לתרום להתמכרות. באמצעות תהליך זה, הפרט יכול לקבל תובנה לגבי התנהגותו וללמוד כיצד לנהל טוב יותר את רגשותיו ומחשבותיו.

פיתוח תוכנית למניעת הישנות התנהגות

לאחר הבנת הכאב הרגשי והטיפול בסימפטומים שגרמו לאדם להתמכר באתרי הימורים למשל של bet365, המטפל יעזור למטופל לפתח תוכנית למניעת הישנות התנהגות זו. תוכנית זו עשויה לכלול הגדרת מגבלות על כמות הכסף שהם יכולים להוציא על הימורים, הימנעות ממקומות הימורים וחיפוש תמיכה ממשפחה וחברים. המטפל יכול גם לעזור לאדם לפתח הרגלים והתנהגויות בריאים יותר שיכולים להחליף הימורים. כאמור, המטפל יכול לעזור לאדם לפתח תוכנית להחלמה העשויה לכלול השתתפות בקבוצות תמיכה, מציאת פעילויות חלופיות למילוי הזמן שהושקע בעבר בהימורים, ולמידה כיצד לנהל מתח וטריגרים אחרים.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי נגד התמכרות להימורים הוכח כטיפול יעיל בהתמכרות להימורים. זה עוזר לאנשים לזהות ולטפל בגורמים הבסיסיים להתמכרות שלהם, לפתח כישורי התמודדות בריאים יותר וליצור תוכנית להחלמה. בעזרת מטפל מוסמך, אנשים יכולים לקבל תובנה לגבי התנהגותם וללמוד כיצד לנהל טוב יותר את הרגשות והמחשבות שלהם. עם התמיכה וההכוונה הנכונים, אנשים יכולים ללמוד לחיות חיים חופשיים מהתמכרות להימורים.

האתר בחסות https://doctordavidzuhar.com/

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

האם כדאי לעשות משלוח פרחים בתל אביב

משלוח פרחים בתל אביב יכול להיות מחווה נפלאה שמשדרת התחשבות, הערכה, אהבה או חגיגה למישהו מיוחד. במאמר הקרוב נביא כמה סיבות מדוע כדאי לשקול לקחת

מתי כדאי ללכת להרצאות למנהלים

השתתפות בהרצאות למנהלים יכולה להיות הזדמנות חשובה לפיתוח מקצועי, השגת תובנות ויצירת קשרים עם עמיתים חשובים בתעשייה. במאמר הקרוב נביא כמה שיקולים לגבי מתי כדאי