חוזה אישי לעובד שכיר

חוזה אישי לעובד שכיר

חוזה אישי

כל שכיר שמתקבל למקום עבודה חדש חותם על חוזה אישי שמאגד את כל התנאים שעליהם סוכם בין הצדדים. במסגרת ראיונות העבודה בדרגים השונים, מקבל העובד שמיועד לתפקיד הצעה לגבי גובה המשכורת שלו ותנאים נלווים כמו זכויות סוציאליות, כמות של ימי חופשה בכל שנה, בונוסים, מועד העלאת השכר, מסגרת שעות העבודה בכל יום, עבודה מהמשרד/היברידי /סניפים וכו'. בתום המשא ומתן וכאשר המעביד מחליט כי הוא מעוניין שעובד זה ימלא תפקיד מסוים, הוא מעביר לו טיוטה של החוזה האישי כדי שיעיין בנוסח ויביע את הסכמתו לכל מה שכתוב בו, או לחלופין יבקש לבצע שינויים.

אחד הסעיפים האקוטיים בכל חוזה אישי שהעובדים מקפידים שהוא יופיע הוא סעיף 14 לחוק. סעיף זה מחייב את המעסיק להעניק פיצויים לעובד שהתפטר. מדובר בנושא בסיסי שעל פיו גם אם העובד עוזב את מקום העבודה עקב שיקולים אישיים או מקצועיים, מגיעים לו מלוא הפיצויים שכוללים כספים וגם שחרור קרנות הפנסיה וחסכונות נוספים שנצברו לזכותו. העובדים מעניקים חשיבות רבה לסעיף זה כיוון שבעבר היו מעסיקים שהתחמקו מתשלומי הפיצויים ושילמו אותם רק לעובדים שפוטרו עקב שיקולים שונים של ההנהלה. באמצעות סעיף 14 העובד מוגן ובכל מצב, הוא יקבל את מלוא הפיצויים המגיעים הן אם הוא התפטר והן אם הוא פוטר.

חוזה אישי נורמטיבי

רוב ההסכמים האישיים הם די דומים ברוב בטקסט שלהם, למעט סיכומים ייחודיים לעובד זה או אחר על פי היקף תפקידו או תנאים מיוחדים שסוכמו אתו כמו הוצאות רכב, רכב צמוד ועוד. לכן העובד טרם החתימה עובר בקפדנות על כל אחד מהסעיפים ורק לאחר שהוא שאל את השאלות וקיבל תשובות שהניחו את דעתו, או שבוצעו שינויים מסוימים בנוסח הכולל, הוא חותם על ההסכם ומתחיל דרך חדשה בחייו.

חוזה בחברת היי טק

החוזים שעליהם חותמים העובדים בחברות היי טק ובחברות סטארט אפ הוא הרבה יותר מורכב כיוון שלא אחת הם מקבלים אופציות, בונוסים מיוחדים, אחוזים ממכירות ותנאים מועדפים נוספים. זו הסיבה שרבים מהם מגיעים אל עורכי דין המתמחים בנושא דיני עבודה, כדי שהם יבדקו עבורם את סעיפי החוזה. לא אחת עורכי הדין ממליצים להם לבקש הטבות נוספות או לתקן סעיפים מסוימים כדי שהם ייהנו מזכויות נוספות אשר מקובלות בענף זה.

יציאה לתקופת רילוקיישן

חברות עסקיות רבות מציעות מעת לעת לעובדים שלהם לצאת לתקופת רילוקיישן בת כמה שנים שבהן הם יגורו במדינה מסוימת מעבר לים ויעבדו שם במשרדי החברה. מדובר במהלך לוגיסטי ושינוי משמעותי לכל משפחה כיוון שהילדים ילמדו במדינה שלא דוברים בה עברית כמה שנים. לאור זאת החברה מציעה לעובד תנאים מועדפים. גם חוזה זה כדאי לבדוק באמצעות עורך דין מומחה כדי לוודא שמופיעים בו כל הסעיפים החשובים כמו תשלומים עבור בתי ספר, גני ילדים, שכר דירה, חופשות מולדת לכל בני המשפחה ועוד.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

רכישת ציוד סקי בסוף עונת הגלישה

בואו להכיר את היתרונות של רכישת ציוד סקי בסוף עונת הגלישה, מה לקחת בחשבון בעת ביצוע רכישות, והחיסכון הפוטנציאלי שאפשר לעשות. למה לקנות בסוף העונה?

מתי תצטרכו הדבקת כתר קבוע

הדבקת כתר קבוע היא טיפול שיניים נפוץ שנועד לשקם שיניים פגומות או להחליף שיניים חסרות. הכתרים מספקים הגנה לשן הטבעית, משפרים את המראה האסתטי של

למה להזמין רק חשמלאי מוסמך בתל אביב?

 רק חשמלאי מוסמך עם רישיון רשמי עבר הכשרה מעמיקה וצבר ניסיון רב בתחום החשמל. ידע זה חיוני לביצוע עבודות ותיקונים בצורה מקצועית ובהתאם לכל התקנים