כיצד להתמודד עם גידולים ?

גידולים

ההתמודדות עם גידולים סרטניים היא קשה בכל איבר שבו הם מתגלים. עם זאת יש הבדל מהותי כשמדובר בגידול סרטני שהוא בעור הפנים כיוון שמדובר במקום שהוא גלוי לעין והוא סימן ההיכר של כל אדם. זו הסיבה שיש לבצע היערכות ייחודית לפני ניתוח כזה.

בתחילת הדרך כדאי לקבל המלצה על מנתח פלסטי שהוא מומחה בתחום זה, שיש לו רקורד של אלפי ניתוחים והוא בקיא באופציה של ניתוח מוס על שלביו השונים. מנתח מיומן זה בוחן כל מקרה באופן מעמיק ובהתאם לכך מחליט על שיטת העבודה המיטבית שיהיו בה התוצאות הנדרשות.

בשלב הראשון חשוב שבמהלך הניתוח יתבצע ההליך של הסרת גידול סרטני בפנים באופן מושלם, וכך לא יישארו שאריות של החומר הממאיר בפניו של הלקוח. כמו כן יש לבצע הסרה מינימלית של הרקמה כדי לא לפגוע במראה החיצוני המוכר של אדם זה.

מעבר לכך כבר בתחילת הדרך על פי תוכנית הניתוח הספציפי תתקבל החלטה, אם יש צורך לבצע שתל עור במיקום זה או לחלופין לבצע ניוד של הרקמה מנקודה לנקודה.

תהליך ניתוח להוצאת גידולים 

לאחר בחירת המנתח וקביעת המועד המתאים והמהיר ביותר לניתוח בשיטת מוהס, מבצעים את הסרת הגידול או הגידולים בפנים, במקומות כמו באחת הלחיים, על האף, הסנטר וכו'. העבודה מתבצעת בעדינות ותוך מתן תשומת לב רבה לאזור הנגוע כולו.

בתהליך זה המנתח מוודא שהוא בחן את הרקמה לאורכה ולרוחבה וכך הגידול מוסר באופן שלם ומלא ולא נותרות שאריות כלל. לאחר מכן מתבצעת בדיקה מיקרוסקופית של דגימת הגידול שהוסר, כדי לוודא שמדובר בגידול שהוא ממאיר.

פעולות לאחר כריתת הגידול 

העובדה שבוצעה הסרה מלאה של הגידול עלולה ליצור מצב שבו יש חור או שטח משמעותי ללא עור בפנים. כדי לא לפגוע במראה הפנים או כדי ליצור פגיעה מינימלית, המנתח מבצע על פי המקרה ניוד של רקמה ממקום אחר בגוף שהוא מקום נסתר לטובת הפנים.

או לחלופין הוא מבצע השתלה של שתל עור כדי לכסות את המקום הפגוע. המטרה היא שלאחר תקופת ההחלמה המקום יהיה עד כמה שאפשר אסתטי, הפצע ייסגר ולא יהיו במקום זה צלקות שיכערו את הפנים.

הרופא המומחה עושה את המקסימום שניתן, אך הכול תלוי בהיקפם של גידולים בפנים ובאפשרויות המתאימות ביותר על פי המקרה הספציפי.

השקט הנפשי לניתוח הסרת גידולים 

ניתוח להסרת גידולים בעור הפנים אינו עניין של מה בכך וכל לקוח זקוק לתשומת לב רבה לאור המקרה הקשה. זו הסיבה שהרופא הוא במקרים רבים גם האוזן הקשבת וגם הכתף התומכת והוא מסייע לכל מטופל בחשיבה ובקבלת ההחלטה על אופציית הניתוח להסרת גידולים.

כאשר מדובר ברופא שהוא בעל מוניטין עשיר, הדבר מרגיע את המנותחים והם מרגישים שהם בידיים המקצועיות הטובות ביותר. לכן קיימת סבירות גבוהה שכל מהלך הניתוח יעבור בשלום ולא תהיה פגיעה משמעותית בנראות של הפנים. 

החלמה מהניתוח

החלמה מניתוח מסוג זה היא בדרך כלל מהירה יחסית ונמשכת לכל היותר כמה שבועות. לאחר מכן המטופל נמצא במעקב ומגיע מעת לעת לביקורת כדי לוודא שהניתוח עבר בהצלחה. מעבר לכך חשוב שהוא יהיה עם היד על הדופק ויגלה ערנות לבעיות שצצות כמו לדוגמה שומה שגדלה או כתם שמש שנראה בעייתי. 

במידת הצורך יבוצעו מהלכים נוספים, כדי שאם מדובר בסרטן העור לא תהיה התפשטות של גידולים אלו. לכן הטיפולים יבוצעו באופן נקודתי ותוך פרק זמן קצר כדי למנוע השלכות לטווח הארוך. 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

פטקיינד מזון לכלבים

מזון לכלבים PetKind מציע מגוון ארוחות איכותיות ללא דגנים לכלבים בכל הגילאים והגדלים. עם מרכיבים ייחודיים ומחויבות לבריאות הכלבים, המוצרים של PetKind עומדים כעדות לכוחה

הלבנת שיניים לקראת החתונה

בשיתוף עם אתר אילת דנט רוצה לחייך חיוך מלא שיניים בוהקות בחתונה שלך? לחיוך לבן יש משמעות אסתטית ורגשית עצומה ביום החתונה. 1. מגדיל את