כל מה שצריך להכיר על מיסוי בינלאומי

מיסים לא מהווים נושא מרגש כלשהו עבור כלל האוכלוסייה. הם יכולים להיות דבר מרגש עבור רואי חשבון אשר מתחברים לתחום ואוהבים אותו, אך רוב האנשים אינם מתרשים מהם, אך במידה ויש להם עסק, הם יודעים כי מדובר על גורם קריטי עבור העסק שלהם אשר משפיע על השורה התחתונה שבו ועל הפעילות היומיומית שלו.

כאשר עסק לא מתכנן בצורה נכונה את תשלומי המיסים שלו, פתרון המצב מול רשויות המס במידה ודברים משתבשים יהיה הרבה יותר יקר מאשר נטל המס עצמו. אם אתם תוהים מהו מיסוי בינלאומי והאם זה קשור אליכם באופן כלשהו, כדאי מאוד שתקראו את הדברים הבאים.

התמודדות עם בעיות מס בינלאומי

חשוב מאוד שתדעו שאתם לא חייבים לפעול בחוץ לארץ על מנת שתדרשו להתמודד עם בעיות שונות הקשורות למיסוי בינלאומי. כמעט כל העסקים חיים ועובדים בכלכלה הגלובלית כיום. ייתכן כי העסק שלכם מייצא מוצרים לחול או אולי הוא מעסיק עובד זר.

כאשר העולם הכלכלי החליט לשים דגש מוגבר על הדיווח הנאות של עסקאות ונכסים בינלאומיים וכן להטיל עונשים גבוהים בגין אי ציות לחוקי במס הבינלאומי, חיוני מאוד שתצליחו לזהות בעיות פוטנציאליות בתחום המיסוי הבינלאומי אשר קשור לעסק שלכם.

כאשר עוסקים במיסוי בינלאומי, חשוב לדעת כי קיימים כמה סוגים של פעילויות בינלאומיות אשר עשויות להכפיף את העסק שלכם לאמנות בינלאומיות שונות הכרוכות בתשלומי מיסים שונים, הנה כמה דוגמאות לכך:

ראשית כל, העסקת עובדים זרים. חשוב להכיר את החוקים הקשורים לקבלת אשרת עבודה לעובדים זרים הן מבחינת סוגי התעסוקה המאושרים להם לרבות עבודות בניין או טיפול סיעודי, הן מבחינת אשרת עבודה מיוחדת למומחים זרים ועוד.

כעסק חשוב מאוד שתהיו מודעים גם לזכויות של העובדים הזרים מבחינת מרכיבי תלוש השכר וכן התנאים הסוציאליים אשר מגיעים להם על פי החוק.

אם אתם מעסיקים עובד זר בין אם הוא עובד בישראל ובין אם הוא עובד במדינה שלו, חשוב מאוד להכיר את אמנת המס אשר קיימת בין ישראל למדינה של העובד הזר ואת הכללים הקשורים לניכוי מס במקור במקרה הזה.

גם חברות הפועלות כשותפויות, אמורות להעביר את מס ההכנסה בגין הכנסה שהוקצתה לאותו בעלים זר, בין אם היא חולקה במזומן ובין אם לא. אי ניכוי המס עלול לגרור קנסות מאוד משמעותיים. בנוסף לחובה לשלם את המס במקור.

עסק אשר מחלק דיבידנדים לבעלי מניות או לישות זרה חייב לבצע ניכוי מס במקור על תשלומי דיבידנדים האלה.

מכירה ללקוחות זרים

אם העסק שלכם מוכר מוצר לגורם זר, המחיר של המוצר אמור להיות כפוף לחוק אשר קובע שחברות לא יכולות להעביר רווחים למדינות המס שלהם קל יותר, באמצעות שינוי של תמחור המוצר.

מכירות ללקוחות זרים עשויות להיות כפופות לניכויי מס הכנסה, מס ערך מוסף או מס מכירה באותה מדינה זרה ועל כן חשוב ביותר להבין את כל המיסים הזרים שבהם יחויב העסק עוד טרם מתמחרים את המוצר ללקוחות זרים.

אין ספק כי מיסוי בינלאומי הוא דבר מורכב ומסועף, אך אין להקל בו ראש שכן, העונשים הצפויים בגין אי ידיעת החוק אינם קלים יותר מהעונשים הצפויים על עבירות מס מעין אלה עם ידיעת החוק.

על כן, כדאי להתייעץ עם עורך דין מיסוי בינלאומי בכל חשש לעבירה כלשהי שביצעתם בתחום או מראש בכדי להבין כיצד אתם צריכים להתנהל בעסק שלכם מבחינת המיסוי המדובר.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

אתגרים איתם מתמודדים יזמי בנייה

פוסט זה בבלוג מציע חקירה מעמיקה של האתגרים העומדים בפני יזמי בנייה בתעשייה המתפתחת במהירות של ימינו. האתגרים הללו נעים בין התמודדות עם תקנות המשתנות