מה ההבדל בין דובאי לאבו דאבי?

איחוד האמירויות הערביות (איחוד האמירויות הערביות) היא מדינה במזרח התיכון השוכנת בקצה הדרום מזרחי של חצי האי ערב במפרץ הפרסי. עיר הבירה של איחוד האמירויות היא העיר אבו דאבי. הנשיא הנוכחי של איחוד האמירויות הוא ח'ליפה בן זאיד אל נהיאן.

דובאי ואבו דאבי ממוקמות שתיהן באיחוד האמירויות הערביות. אולם הם שונים בהיבטים רבים. דובאי היא עיר מודרנית ומתקדמת, בעוד אבו דאבי מסורתית ושמרנית יותר.

לדובאי יש תוצר לנפש גבוה יותר מאבו דאבי והיא מושכת יותר השקעות זרות מרחבי העולם. בדובאי יש גם אוכלוסייה גדולה יותר מאבו דאבי מכיוון שהיא מאוכלסת בצפיפות רבה יותר.

איחוד האמירויות מורכבות משבע אמירות: עג'מן, אל פוג'יירה, דובאי, ראס אל-חיימה, שרג'ה, אום אל-קוואין ופוג'ירה. שתי האמירויות הגדולות ביותר לפי אוכלוסייה הן אבו דאבי (2 מיליון) ודובאי (1.7 מיליון). שתי האמירויות הגדולות ביותר לפי אזור הן אבו דאבי (3

מדינה במזרח התיכון הממוקמת בקצה הדרומי

דובאי היא העיר המאוכלסת ביותר באיחוד האמירויות. זוהי אחת משבע האמירויות המרכיבות את המדינה. אבו דאבי היא גם אמירות של איחוד האמירויות וזו בירת איחוד האמירויות.

מבוא: משאבי הטבע המובילים בעולם

איחוד האמירויות הערביות היא פדרציה של שבע אמירות, כאשר אבו דאבי ודובאי הן המאוכלסות ביותר.

אבו דאבי היא עיר הבירה של איחוד האמירויות ודובאי היא העיר המאוכלסת ביותר באיחוד האמירויות. באבו דאבי יש אוכלוסייה של 1.4 מיליון תושבים ואילו בדובאי יש אוכלוסייה של 2.3 מיליון אנשים.

לאבו דאבי גודל שטח של 5,500 קמ"ר ואילו דובאי מכסה שטח של 1,040 קמ"ר

לדובאי יש התמ"ג לנפש הגבוה יותר מאבו דאבי עם 76,000 דולר ואילו התמ"ג לנפש של אבו דאבי הוא 75,000 דולר

דובאי ואבו דאבי הן שתי הערים המאוכלסות ביותר באיחוד האמירויות הערביות. העיר דובאי ידועה כמשאבי הטבע המובילים בעולם, בעוד אבו דאבי ידועה כמרכז הסחר והסחורות המובילים בעולם.

בדובאי יש אוכלוסייה של 2,106,367 אנשים עם תוצר לנפש של $35,456. באבו דאבי יש אוכלוסייה של 1,397,000 אנשים עם תוצר לנפש של 53,895 דולר. דובאי אמידה יותר מאבו דאבי מכיוון שיש לה יותר משאבי טבע שניתן לנצל לצמיחה כלכלית.

מה מייחד את דובאי מערים אחרות?

דובאי היא עיר שצומחת ומשתנה כל הזמן. מה מייחד אותה מערים אחרות?

דובאי הייתה יעד התיירות הפופולרי ביותר במזרח התיכון במשך שנים רבות. הוא מפורסם בזכות החופים, הקניונים וגורדי השחקים שלו. בדובאי יש הרבה ארכיטקטורה יפה, כמו בורג' ח'ליפה שהוא אחד הבניינים הגבוהים בעולם.

בדובאי יש גם הרבה שטחים ירוקים מה שמבדיל אותה מאוד מערים אחרות באזור. יש בו גם כמה מהמסעדות הטובות בעולם עם מטבח ערבי אותנטי כמו גם אפשרויות אוכל מערביות.

דובאי היא העיר המאוכלסת ביותר באיחוד האמירויות הערביות והעיר השנייה בגודלה במזרח התיכון.

דובאי הייתה מרכז סחר במשך מאות שנים. זהו מרכז פיננסי חשוב של המזרח התיכון, שכלכלתו מבוססת על סחר, נפט ופיננסים. דובאי הייתה יעד תיירותי עולמי מאז ומעולם.

מה מייחד את דובאי מערים אחרות? אזור חופשי, הבניין הגבוה בעולם

למידע נוסף בנושא של אבו דאבי? ומה ההבדל בין דובאי לאבו דאבי? נא לבקר באתר abudhabi.co.il

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

ההשפעה של מיקום השרת על ביצועי האתר

פוסט זה בבלוג מדבר על המרכיב המתעלמים ממנו לעתים קרובות אך המכריע של ביצועי האתר וורדפרס ומיקום השרת. אחסון אתרים בישראל הוא מנתח באופן ביקורתי