מותר ליהנות גם בחורף : פרגולה סגורה לחצר

פרגולה סגורה לחצר היא מבנה אשר מגן על האזור כשניתן לסגור אותה באופן חלקי או מלא במטרה להגן על השוהים תחתה מפני פגעי מזג האוויר כולל רוח, שמש, גשם ואבק. הפרגולה יכולה להיות צמודה למבנה הנוכחי, היא יכולה להיות פרגולה תלויה והיא יכולה לעמוד בפני עצמה בחצר. 

ההחלטה להוסיף פרגולה למבנה שלנו מובילה לשיפור איכות החיים. הפרגולה מאפשרת לנו לשהות יותר שעות בחוץ בחלל שנעים לנו להיות בו. היא מהווה תוספת אסתטית שאי אפשר להתעלם ממנה ובחשיבה על הטווח הארוך, הפרגולה יכולה להעלות את ערך הבית שלנו, במקרה שנחליט למכור אותו. כל היתרונות ברורים אך עכשיו כדאי לדעת שהפרגולה יכולה להיות שימושית לא רק בימים החמים אלא גם בתקופת החורף.

היתרונות של פרגולה סגורה לחצר

היתרון הראשון של פרגולה סגורה הוא היכולת שלה להגן עלינו מפני מזג האוויר. אין זה משנה האם אנחנו מחפשים מפלט מפני השמש החמה או האם אנחנו רוצים לצאת לחצר גם בחורף, זה הפתרון המושלם. בנוסף לכך כמובן הפרגולה מהווה חלק עיצובי משמעותי שמשפיע על החלק החיצוני של הבית. בתכנון ועיצוב נכון כל הגינה יכולה לקבל מראה שונה לחלוטין ואנחנו יכולים ליהנות משדרוג שנרצה לבלות בו זמן רב.

הפרגולה הסגורה יכולה ליצור מרחב אינטימי ומבודד בחצר ובכך היא גם יכולה לשמש כחדר נוסף. אנחנו יכולים להתייחס אליה כחדר נוסף בו הילדים יכולים לשחק, חלל אירוח שאפשר לשהות בו גם בחורף ואפילו כחדר עבודה. 

סוגי סגירה של הפרגולה

ישנן פרגולות שונות אשר יכולות להפוך את החלל בגינה שלנו למותאם לכל יום בשנה כשאפשר להפריד בין סגירות חורף, קבועות ומיוחדות.

סגירות חורף

אלו יכולות להיות פרגולות עץ או אלומיניום כשהחלק הסובב את הפרגולה יכול להיות יריעת PVC, זכוכית או מסוכך זרועות. ה-PVC נחשב לפתרון יחסית זול המגיע בשלל צבעים ושאפשר לשלב בו חלונות שקופים כדי לבודד את החלל אך עדיין ליהנות מהחצר.

הזכוכית נחשבת לפתרון יוקרתי אשר נותן לנו מראה אלגנטי ומודרני. היא עמידה בפני פגעי מזג האוויר ואפשר לשלב בה זכוכית וחלונות. סוכך זרועות הוא פתרון גמיש המאפשר לנו לפתוח ולסגור את המרחב על פי הצורך וזאת בהתאם למזג האוויר בחוץ ולנוחות האישית שלנו.

סגירות קבועות

סגירה נוספת יכולה להיות קבועה אך לפני שנוכל לפרט בנושא חשוב לשים לב האם ישנן מגבלות מבחינת חוקי הבנייה האזוריים. כאן ישנן גם מספר אפשרויות לסגירה ובהן שימוש בקירות גבס, עץ ואלומיניום. קירות הגבס נחשבים ליציבים ועמידים ובאמצעותם אנחנו יכולים ליצור חדר נוסף בבית כולל אפשרות לבידוד תרמי והוספת חלונות ודלתות. 

פרגולות סגורות מעץ יכולות להיות מרשימות מאד אך יש לשים לב כי העץ דורש יותר עבודות תחזוקה. בהתאם למבנה ובהתאם לתקנות הבנייה ניתן לשקול הוספת רעפים וחלונות זכוכית. הפתרון האחרון הוא האלומיניום שנותן מענה קל משקל, עמיד, מגיע במגוון צבעים וגם בו ניתן לשלב גג, קירות וחלונות.

סגירות מיוחדות

פרגולה סגורה לחצר יכולה להיפתח ולהיסגר באופן ידני או חשמלי. בקטגוריה זו ישנה סגירת רשת המתאימה להגנה מיתושים, פרגולה הנפתחת באופן ידני בהתאם לצורך ופרגולה חשמלית. 

הפרגולה החשמלית אשר מציעה פתרון גמיש ונוח של פתיחה וסגירת המרחב באופן חשמלי עם שלט או כפתור שנמצא בבית. 

תכנון פרגולה סגורה לחצר

בטבלה הבאה אפשר לראות את הליך בניית הפרגולה מתכנון ועד הנאה יום יומית:

שלב

פעולה 

פירוט

שלב ראשון

התייעצות ראשונית

בתחילה יש להתייעץ עם בעל מקצוע שיראה את השטח, יבחן את האפשרויות ויוכל להמליץ על פעולות

שלב שני

בדיקות מקדימות

יש לבדוק האם ישנן מגבלות מבחינת הבניה וכן לבדוק האם נדרשת הכנה מיוחדת של השטח עליו תיבנה הפרגולה

שלב שלישי

תכנון הפרגולה

יצירת סקיצה לפרגולה, קבלת החלטה האם זו תהיה פגולת אלומיניום או עץ, האם היא תהיה חשמלית או ידנית

שלב רביעי

הזמנת החלקים 

ברגע שישנו אישור לצאת לדרך יוזמנו כל החלקים המיועדים לבניה כך שהבניה עצמה תיקח מספר ימים

שלב חמישי

הנאה ותחזוקה

לאחר שהפרגולה במקומה כל שנותר הוא ליהנות ממנה בכל יום, בכל שעה ועונה. בהתאם לחומר יש לבצע פעולות תחזוקה

 

המאמר בשיתוף חברת אביב פרגולות המתמחה בהקמה והתקנת של פרגולות ממגוון סוגים.

כתובת אתר: aviv-pergola.co.il 

כתובת: צפת 10, חולון 

טלפון ליצירת קשר: 03-7369965 

כתובת מייל: [email protected] 

למאמרים נוספים בנושא בית וגן >>

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מאכלי חלבון מן הצומח

מהם חלבונים מהצומח ולמה הם חשובים? חלבונים מהצומח הם חומרים מזינים חיוניים המצויים במגוון מזונות צמחיים כגון קטניות, אגוזים, זרעים, דגנים וירקות. בניגוד לחלבונים מן