פעילות הומניטרית בישראל

פעילות הומניטרית בישראל

פעילות הומניטרית

כבר עשרות שנים שפועלות בכל שנה הרבה עמותות בישראל. לכל אחת מהן יש ייעוד ומטרה וכדי להגיע ליעדים שהציבו מנהלי העמותה, הם זקוקים למימון כספי. גיוס של תקציבים קבועים או אקראיים מגורמים שונים אינן עניין של מה בכך ומנהלי העמותות פועלים בדרכים שונות כדי שיהיה להם בכל שנה תקציב גבוה שיאפשר להם לבצע את כל התוכניות המתוכננות לאורך כל השנה. כיוון שמדובר בקטגוריה של פעילות הומניטרית קיימת מחויבות של כל עמותה כלפי האנשים שמקבלים ממנה תמיכה בדרכים שונות. ללא המימון השוטף שיספיק לכל הפעילות, העמותה לא תוכל לפעול ולבצע את הסיוע לכולם.

אחת הדרכים כדי להשיג כספים היא גיוס משקיעים כמו קרנות פילנתרופיות, חברות עסקיות ואנשים פרטיים. מול כל אחד מהסקטורים הפעילות היא אחרת ומנהלי העמותה מטפלים בכל אחד מהרבדים כדי להשיג את המימון הגבוה ביותר בכל שנה. אנשים פרטיים אשר נחשפים לפעילות המבורכת של עמותה זו אחרת, מחליטים אם הם מעוניינים לתרום כספים עבור פעילות הומניטרית שהעמותה מבצעת ואם כן הם מעבירים סכום מסוים חד פעמי, או חותמים על הוראת קבע כדי להפריש סכום קבוע בכל חודש.

מימון פעילות הומניטרית על ידי גורמים עסקיים

גורמים עסקיים תורמים בדרך כלל כספים רבים לעמותות השונות. קו החשיבה של רבים מהם הוא לנתב חלק מהרווחים שלהם עבור פעילות הומניטרית זו או אחרת לאור החשיבות הרבה שלה. מעבר לכך התרומות מוכרות על ידי מס הכנסה כהכנסה מוכרת על פי סעיף 46 לחוק. לכן כל עסק שמעביר כספים מקבל קבלה מהעמותה ויכול להזדכות על חלק מסכום זה, מתוך סך המס שעליו לשלם על פי הפעילות העסקית בשנה זו.

פעילות גיוס כספים

נתח משמעותי בפעילות של כל עמותה מוקדש לגיוס כספים. מנהלי העמותה נעזרים באנשי מקצוע שהם מומחים בנושא גיוס כספים עבור פעילות הומניטרית. הם מעבירים לכל גוף רלוונטי מידע מפורט על הפעילות שמבצעת העמותה, על הכספים שהיא זקוקה כדי לממש את כל התוכניות שלה ואת הצורך במימון נרחב ותוך פרק זמן קצר.

פעילות של קרנות פילנתרופיות

הגופים הפילנתרופים מקצים בכל שנה כספים רבים עבור תמיכה בעמותות ולכן הן מקבלות פניות רבות למימון פעילות הומניטרית. נציגי הקרנות בוחנים את הפעילות של כל אחת מהעמותות האלו ועל פי סדר העדיפויות שלהם, הם מקבלים החלטה במי לתמוך ובמי לא לתמוך.

יש קרנות שמסייעות בנושא ספציפי על כל רבדיו כמו רפואה, אחרים בנושא של אספקת מזון למשפחות נזקקות ועוד. בהתאם לכך הם מנתבים סכום קבוע או משתנה לכל עמותה שעומדת בקריטריונים שלהם ויש גם קרנות שמשנות את פילוח התקציב שלהן בכל שנה ומעניקות עדיפות לעמותות חדשות אשר מטפלות בנושאים שהם אקוטיים כמו אלימות נגד נשים, מקלטים לנשים מוכות ועוד.

 

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

אביזרים למטבח גם השפים המנוסים ביותר יודעים שלא תמיד מספיק לדעת לבשל היטב, חשובים שיהיו לנו אביזרים למטבח שיקלו את העבודה וייסעו לנו להגיע לתוצאות טובות הרבה יותר. בדיוק לשם כך, עולם שלם ומגוון של אביזרים שימושיים למטבח מחכה לכם באתר שלנו, כמו כלים איכותיים, גאדג'טים מיוחדים, מחבתות וסירים, סכיני שף מקצועיים ואפילו פתרונות אחסון. הכירו את האביזרים למטבח שיגרמו לכם להתאהב במלאכת הבישול והאפייה!

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

עורך דין פלילי מומלץ

כאשר עומדים בפני כתב אישום פלילי, חשוב לקבל את הייצוג הטוב ביותר שניתן. עורך דין פלילי הינו איש מקצוע המתמחה במשפט פלילי ויכול להעניק לכם

מה כדאי לדעת על קורס דיבור מול קהל

דיבור בפני קהל הוא מיומנות חשובה בתחומים מקצועיים רבים, והשתתפות בקורס דיבור בפני קהל יכולה להיות בסיס לעזרה בפיתוח הכישורים שלך. פוסט זה בבלוג יספק

אטרקציות לילדים בחיפה

חיפה היא עיר ישראלית השוכנת לחוף הים התיכון מצפון לתל אביב ומהווה יעד מצוין למשפחות עם ילדים. בפוסט זה בבלוג אנו חוקרים את האטרקציות המובילות