קפיצת גדילה – מתי זה קורה ולמה?

במה מדובר?

קפיצת גדילה היא תהליך של התפתחות מהירה שקורה לרוב בגילאים מסויימים. אף על פי שכל ילד גדל בזמנו, לרוב ילדים חווים גדילה והתפתחות מהירה בפרק זמן מסויים כבני נוער וכתינוקות. ההגדרה לקפיצת גדילה היא הגעה לאבן דרך התפתחותית חדשה תוך זמן קצר.

מה זאת אבן דרך התפתחותית?

אבן דרך התפתחותית הן יכולות חדשות שהילד שלך יכול לעשות, כמו להתגלגל על הרצפה, לעמוד או לדבר. אבני דרך התפתחותיות בוחנות את השלב ההתפתחותי שבו הילד שלך נמצא בעוד שקפיצת גדילה מתארת את השינוי הפיזי שעובר על הילד שלך בעת גדילה מסיבית תוך פרק זמן קצר.

התפתחות

מתי חווים קפיצת גדילה

כל ילד הוא שונה וחווה אותה בזמנים שלו, עם זאת במהלך החיים חווים שלוש קפיצות גדילה במסגרות זמן מסויימות

תינוקות חווים קפיצת גדילה בין גיל 0 לשנתיים, בשלב הזה הם ישלשו את משקלם

לאחר מכן תחול האטה עד גיל ההתבגרות בה הילד שלכם יאכל פחות ביחס למשקלו וביחס למה שאכל קודם לכן וגדילתו תהיה יותר מתונה. הגדילה תהיה יותר סדורה ולכן עדיין מדובר בקפיצת גדילה

בגיל ההתבגרות ישנה קפיצת גדילה נוספת. אצל בנות קפיצת הגדילה מתחילה לרוב בין הגילאים 9 ל15 ואצל גברים מדובר בגילאים בין 12 ל17 (מדובר רק בגילאי התחלה לא תחום ההתבגרות עצמו)

כיצד קפיצת הגדילה משפיעה על הילד שלי

מעבר לגדילה פיזית תוך זמן קצר, לקפיצת הגדילה ישנן כמה השפעות על חיי הילדים שלכם. תחילה, הרגלי האוכל והשינה שלהם משתנים, כיוון שהגוף צורך הרבה משאבים בעת הגדילה. בנוסף לכך לגדילה יש השפעה נפשית, אנחנו אמנם מכירים את זה מבני נוער, אך גם תינוקות בגיל שנתיים יכולים לסבול ממזג רוח חם ולא נעים. יש להכיל את השינויים האלה באהבה תוך הבנה שזהו דבר זמני שקורה בין היתר מההתפתחות התקינה של הילד שלכם.

איך אני יכול לעזור לו?

ישנן כמה דרכים שתוכלו לעזור לילד שלכם לעבור את התקופה הזאת בצורה הקלה ביותר. דבר ראשון שתוכלו לעשות הוא לספק להם ארוחות ביניים כדי לספק להם את אבני הבניין של הגוף שלהם. ילדים בגילאים האלו הם בעלי תיאבון מוגבר ובעוד ארוחות כבדות יותר יכולות להיות פחות נעימות לעיכול, ארוחת ביניים מספקת את הקלוריות שהם זקוקים להם וגם מאפשרת להעביר את היום בתחושת שובע. דבר נוסף שניתן לעשות הוא לאפשר ולעודד הרגלי שינה בריאים. שינה היא דבר חשוב להתפתחות ולכן שינה מלאה וסדורה תקל על תהליך הגדילה וכל האלמנטים הפיזיים והנפשיים שמגיעים איתה.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

טיפים לבחירת מקל הליכה

בחירת מקל הליכה יכולה להיות משימה לא פשוטה, בהתחשב במגוון הרחב של אפשרויות הקיימות בשוק. פוסט זה בבלוג נועד לספק טיפים מרכזיים כדי להקל על

חומרים ועיצובים של חלונות הזזה בלגיים

בעולם האדריכלות המודרנית, חלונות הזזה בלגיים גילפו לעצמם נישה, המציעים שילוב של אסתטיקה ופונקציונליות. פוסט זה בבלוג חוקר את החומרים והעיצובים של חלונות אלה, חושף