רוצה להיות פרמדיק? זה מה שאתה צריך לדעת

פרמדיק, ברמת ההגדרה היבשה ביותר, הוא איש מקצוע בתחום המקצועות הפרא-רפואיים, שנועד לתת מענה של רפואת חירום, בדרך כלל בטרם הפינוי לבית החולים מתרחש.
פרמדיק

ראשית, נסביר בדיוק מיהו הפרמדיק ומה חשיבותו בעולם הרפואה כיום

פרמדיקים מאכלסים בעיקר אמבולנסים – של מגן דוד אדום ושל חברות פרטיות שונות – והם נותנים מענה בשטח עבור צרכים שונים של רפואת חירום, החל בקיבוע איברים שבורים, דרך עצירת דימומים, וכלה בהנשמה והחייאה בעת הצורך. קל מאוד להבין עד כמה מדובר במקצוע חשוב, וברור מדוע מדובר גם במקצוע בעל נחיצות ודרישה לא מבוטלת במדינת ישראל. אם גם אתם רוצים להיות פרמדיקים, הנה מה שאתם צריכים לדעת.

כל מה שאתם צריכים לדעת על איך להיות פרמדיקים – קבלה להכשרה ותהליך הלימודים

  • דרישות הסף – בכדי להתקבל ללימודי פרמדיקים, בתור התחלה, יש לעמוד במספר לא מבוטל של דרישות סף. דרישות אלה כוללות לפחות שנתיים של ניסיון מקצועי בטיפול רפואי כלשהו – התנדבות במגן דוד אדום, עבודה כאחים בבתי חולים וכדומה. עם הניסיון הזה, ניתן להגיש מועמדות לקורס ולעבור סדרה של מבחני אישיות ומבחנים פסיכוטכניים שתפקידם לבדוק את ההתאמה למקצוע זה, ובהינתן מעבר שלהם והצגה של אישור בריאותי ותעודת יושר – ניתן להתחיל ללמוד את התחום.
  • על לימודי הפרמדיק – לימודי פרמדיק מתחלקים ברמה העקרונית לשלושה חלקים – לימודים עיוניים, הכשרה בבתי חולים והכשרה באמבולנסים. פרק האמבולנסים הוא הממושך ביותר והוא אורך כשמונה וחצי חודשים, הפרק העיוני אורך בין חודשיים לשלושה, וההכשרה בבתי חולים היא בין שלושה לארבעה חודשים. מעבר מוצלח של כל השלבים האלה מקנה ניסיון מעשי רב וידע עיוני נחוץ, וכך ניתן לקבל את תעודת הפרמדיק ולהתחיל לעבוד בתחום – וזוהי עבודה שאמנם אינה פשוטה, אך היא מאוד מתגמלת.

עבודה כפרמדיקים היא עבודה לא פשוטה, אבל מתגמלת ביותר מבחינה אחת

עבודה כפרמדיק היא עבודה מתגמלת למדי. הכוונה היא גם מבחינה כלכלית – מדובר בתחום עיסוק רלוונטי, וחברות פרטיות רבות כמו גם מגן דוד אדום מחפשים תמיד פרמדיקים ברמה גבוהה. עם זאת, התגמול המשמעותי יותר הוא זה המקצועי – בהצלת חיי אדם על בסיס יום יומי.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

החלפת מנעולים לכל סוגי הדלתות

מדוע מנעולי דלת עשויים להיות מוחלפים על ידי טכנולוגיית סמארטפון בעתיד הקרוב הרעיון של החלפת מנעולים לכל סוגי הדלתות בטכנולוגיית הסמארטפון אינו חדש. זה קיים

אינסטלטור מומחה בירושלים

כיצד לבחור את האינסטלטור המתאים לשיפוץ המטבח שלך בירושלים. עם כל כך הרבה אינסטלטורים בירושלים, יכול להיות קשה למצוא את המתאים לצרכים שלך. מאמר זה