תפילה לעילוי נשמה

עילוי נשמה זהו מונח ביהדות שמבטא את התהליך של פטירתו של אדם והתנתקותם של חלקי הנשמה הרוחניים מהעולם הגשמי שבו אנו חיים, עד שאלו מגיעים לעולמות העליונים. על פי המסורת היהודית, הנשמה עוברת תהליכים רבים מרגע הפטירה, כאשר ישנם נפטרים רבים אשר עדיין מסתובבים בעולם הגשמי שאינם זכו לעליה מהירה, כך שהם באים בחלומות וממשיכים להסתובב פה. לשם כך, נהוג לקרוא תפילת עילוי נשמה.

מה עושים בעת קריאת תפילה לעילוי נשמה? 

על ידי קריאת תפילה לעילוי נשמה בעצם מזככים ומטהרים את נשמתו של הנפטר ובכך בעצם עוזרים לה להתנתק מכל הצער שבעולם הזה כך שהמנוח יוכל לעלות לעולמות הרוחניים. כמו כן, חשוב מאוד לציין כי על פי המסורת היהודית, כאשר אתם קוראים על האדם הקרוב אליכם שהלך לעולמו תפילת עילוי נשמה אתם עושים עבורו תיקונים ומוסיפים לו זכויות שכן, בהינתן זכויות רבות מומתק דינו של המנוח כך שיוכל להגיע אל מקום גבוה ונאצל יותר במהלך מנוחתו בשמיים. ניתן לעשות עוד פעולות רבות למען הנצחת שמו של המנוח ועילוי נשמתו מלבד קריאת תפילת עילוי נשמה, פעולות כדוגמת חלוקת צדקה בשם הנפטר, סעודת ברכות, אמירת קדיש ותפילת קדיש, לימוד משנה ועוד.  

הכירו את הספר שיעזור לכם לקרוא תפילת עילוי נשמה 

תפילת עילוי נשמה ניתן למצוא כיום כמעט בכל ספר ברכות ותפילות ואפילו ניתן למצוא אותה באינטרנט. אולם, קיים ספר ייחודי בשם "ואלה שמות" שמטרתו העיקרית היא לעזור להנציח את שמות הנפטרים בדרך יצירתית שלא נראתה כמותה שכן, מדובר על ספר שכולל בתוכו מגוון ציטוטים נבחרים מהתנ"ך בהם אפשר להשתמש על מנת להנציח את שמו של הנפטר. נוסף על כך, ספר זה כולל בתוכו גם ציטוטי שירים מאת מיטב המשוררים הישראלים שהיו, כך שתוכלו לקרוא גם אותם ולבחור ציטוט שאתם משוכנעים כי יתאים לאדם שהמנוח היה על מנת לקרוא אותו ובכך בעצם להנציח את זכרו במהלך האזכרה או ההלוויה.  

מה ספר "ואלה שמות" כולל? 

ספר "ואלה שמות" בעצם מסודר לפי אותיות האלפבית הישראלי, כאשר כל אות מכילה בתוכה 8 ציטוטים נבחרים מן המקורות, מקורות כמו משלי, קהלת, תהלים וכמובן תורה נביאים וכתובים. יתרה מזו, הספר מכיל בתוכו גם ציטוטים של המשוררים הגדולים והמכובדים ביותר שהמדינה הכירה, כך שתוכלו להשתמש בכל אותם ציטוטים נהדרים שמסודרים באופן נגיש על מנת להנציח את זכר קרוביכם בדרך ייחודית ויפה. 

לסיכום 

תפילה לעילוי נשמה היא אחת התפילות החשובות ביותר עבור אדם מנוח שכן, בהתאם לשמה – היא עוזרת לתת זכויות לאדם שהלך לעולמו וגורמת לכך שנשמתו תעלה למקומות גבוהים יותר על פי המסורת היהודית. ובכן, כאשר מדובר על תפילת עילוי נשמה – הרשו לעצמכם לעשות זאת נכון על ידי קריאת ספר "ואלה שמות".

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

עצות כלליות להצעת נישואין

איך להפוך הצעת נישואין לבלתי נשכחת, מחממת לב וייחודית. קבלו עצות מעשיות לגבי הרגע המיוחד הזה, בחירת טבעת האירוסין המושלמת, תזמון נכון של ההצעה ואיך

הגנה על הנכסים שלך במהלך פשיטת רגל

מה הן האסטרטגיות המעשיות להגנה על הנכסים שלך במהלך פשיטת רגל? ואיך תוכל להשיג פטורים חיוניים, כלים להגנת נכסים ופרצות משפטיות? עורך דין חדלות פירעון

חדשנות בתחום המעליות בגורדי שחקים

סקירה זו בוחנת את החידושים פורצי הדרך בתחום המעליות בתוך גורדי שחקים. הדיון מתמקד בהתקדמות הטכנולוגית האחרונה, שיפורי עיצוב ואמצעי בטיחות שחולל מהפכה בהובלה אנכית