דירות יוקרה- תחום רחב ומתפתח בישראל

 

לרכוש דירת יוקרה לצורך מגורים, או לצורך השקעה?

כך או כך הביקוש והיצע ממשיכים לגדול ועל אף ששטחיי קו החוף מוגבלים, הם עדיין מושכים ישראלים רבים וגם רוכשים מחו"ל

שחולמים חלום יוקרתי ואולי אפילו אפשרי?

 

דירות יוקרה על קו החוף בישראל אטרקטיבים במיוחד ונחשבים להשקעה נדלנ"ית מבטיחה

בעוד שאיזורים רבים במדינת ישראל מתפתחים, בונים לגבהים ומצטרפים גם הם להבטחת החלום הישראלי והידוע והלא הוא רכישת דירה בישראל, בין אם לצורך מגורים או לצורך השקעה, יש קו חוף אחד ויחיד בארץ שימשיך למשוך אליו רוכשים ומשקיעים בכל עת, גם כאלו מחו"ל, שמעריכים את פנינת המזרח התיכון ואת הפוטנציאל הגדול והמניב שקיים ברכישת דירה ואף רכישת דירת יוקרה באיזור גוש דן, ובטח בקרבת החופים.

 

מלבד החלום הישראלי והנפוץ ברכישת דירה לצורך מגורים, יש מי שרואים את כל העולם של דירות יוקרה בתל אביב, בהרצליה ובכל איזור השרון כהשקעה מבטיחה ומניבה  מרווחים ע"י השכרת דירות היוקרה, או מכירות דירות היוקרה בשלב מסויים, ובשווי עתידי וגדול יותר כמובן.

השקעה כמו כל השקעה היא ברת סיכון, ובכל זאת השקעות נדל"ן נחשבות לבטוחות והמבטיחות ביותר עם רמות סיכון נמוכות יחסית

 

נכון, על מנת לרכוש דירה נדרש הון עצמי ראשוני, בין 100 ל-500 אלף ש"ח, גם כשמדובר בדירות יוקרה על קו החוף. אך כמובן שכל פרוייקט נדלנ"י שמבטיח גורדי שחקים יוקרתי או וילות יוקרה למשל, הם בעלי סטנדרטים משתנים מפרוייקט לפרוייקט, דורשים סכומי הון ראשוניים גבוהים, וכנראה יהיו מצומצים לפלח אוכלסייה ספציפי למדי.

 

יחד עם זאת, ישנם פרוייקטים נדלנ"ים שעוסקים בהשבחת מבנים, שימור מבנים והפיכתם לדירות חדשות לגמרי ואף לדירות יוקרה, באיזורים הכי מרכזיים ושווים, כמו למשל באיזורים רבים ברחבי תל אביב, בעיקר באיזור הצפון הישן בתל אביב שזוכה לפופולריות גבוהה, שכונת שנקין ועוד.

מיקומים מרכזיים ומבוקשים ימשיכו להוות כהשקעה מניבה ומבטיחה הן עבור אזרחים ישראלים והן עבור רוכשים מחו"ל.

 

מלבד רכישות לצורכיי השקעה, דירות יוקרה מסוג זה שעוברים מהפך באופי המבנה, בשימור ובעיצוב אדריכלי הופכים לדירות אטרקטיביות ומאפשרות מכירה או השכרת דירות יוקרה עבור משפחות צעירות, צעירים ומבוגרים כאחד, שמעוניינים בעלייה ברמת החיים, במיקום מרכזי ובעל ביקוש גבוה במיוחד, ע"י הון עצמי ראשוני ממוצע ואפשרויות משכנתא גמישות.

 

ואם כבר מזכירים מיקום וביקוש, אלו בדיוק הפרמטרים להשקעה נדלנ"ית בסיכון נמוך.

כשמחפשים דירת יוקרה למכירה להשקעה בעלת סיכויי תשואה גבוהים, מתעניינים ומשקיעים יחפשו את המיקומים בעלי הביקוש והיצע הגבוהים ביותר.
באותה מידה שאיזור גוש דן ואיזור השרון יחזיקו בהצעות הכי מובילות בשוק, ובטח כשמדובר בפרוייקטים נדלנ"ים על קו החוף באיזורים האלו, כך גם משקיעים מביני עניין ודבר יידעו כי כבר כדאי לפזול גם לאיזורים אחרים ומתפתחים לאורך קו החוף הישראלי ולראות את הפוטנציאל העתידי.

שהרי מדינת ישראל לא תלך ותגדל, שטחי הבנייה המותרים באיזור השרון וגוש דן ועל קו החוף יילכו ויצטמצו, וכבר עכשיו ניתן לראות מכירת דירות יוקרה ואך השכרת דירות יוקרה בערי חוף אחרות כמו באיזור חיפה והקריות. דירות ווילות היוקרה אומנם מעטות באיזורים אלו, אך יש צפי חיובי שכדאי לקחת בחשבון.

 

תחום דירות היוקרה למכירה ולהשכרה הולך ומתפתח בישראל, אך עדיין הביקוש הגדול נשאר בתחומי העיר של תל אביב, הרצליה, נתניה והשרון.

 

בצפי עתידי ועל פי גידול האוכלוסייה וגם במתעניינים מחו"ל, נראה יותר ערים ואיזורים אחרים לאורך קו החוף מצטרפים גם הם לשוק הנדלנ"י והיוקרתי, כי יש מי שחולם ומעוניין, רק על הביקוש והיצע לעלות ועל מנהלי פרוקייטים להגשים. עד אז תמצאו בעיקר דירות יוקרה בתל אביב, בהרצליה, בנתניה והשרון.

 

לצד הבנייה בערים מבוקשות אלו, לא די רק במיקום שווה ואטרקטיבי, כי אומנם תופעת בניית בנייני גורדי שחקים ויוקרתים באיזורים אלו היא תופעה ידועה שנראה כי לא יודעת שובע, אך כל העוסקים במכירת דירות יוקרה יודעים כי עליהם להיצמד למספר קרטריונים, שבלעדיהם לא יוכלו להצהיר על מבנה או בניין כיקורתיים. כך שמלבד הטייטל הזוהר שנותנים לה מנהלי הפרוייקט, המשקיעים או המתווכים, אופי מבנה יוקרתי יענה גם על עיצוב פנים וגימורים אדריכלים בהתאם, לצד תוספות של שטחים בנויים שמעלים את ערך ואיכות הרכישה או השכרה, כמו בריכה, חדר כושר, חנייה פרטית, שומר בכניסה לבניין ועוד.

 

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים