כיצד לבחור רואה חשבון

הקמתו של כל עסק מוכרחה להישען בראש ובראשונה על חשיבה כלכלית נכונה ומושכלת, כזו שתאפשר לכל בעל ובעלת עסק לערוך כל צעד וצעד באופן נכון ומחושב.

לצד התוכנית העסקית ועריכת הבדיקות הנדרשות לרבות חקר שוק, הרי שכל בעל ובעלת עסק וכל חברה בכל סדר גודל, מוכרחים לשכור לצידם רואה חשבון מיומן אשר יידע כיצד לנווט את העסק נכונה אל מול רשויות המס, וכן לצורך התנהלות כלכלית שוטפת נכונה.

בעת שאנו מחפשים אחר שירותיו של רואה חשבון, הרי שעלינו לזכור כי מדובר באיש מקצוע המלווה אותנו באחד מן התחומים החשובים והעיקריים ביותר:  מצבנו או מצבו הפיננסי של העסק. לשם כך, הרי שאין כל ספק כי הבחירה הנכונה מסמלת לנו גם את סלילתה של הדרך אל עבר ההצלחה.

המלצות

הדרך הראשונה ואולי אף העיקרית ביותר לבחירה ברואה חשבון עוברת אפוא בחיפוש אחר המלצות של מכרים, קולגות ובעלי עסקים נוספים עמם אתם מצויים בקשר.

האפשרות להתייעץ עם אנשים שכבר חוו שירותי חשבונאות בעבר, מאפשרת לערוך בחירה מושכלת הרבה יותר המבוססת על ניסיון קודם והתרשמות מטיב השירות.

הקפידו לבחון כי אכן ההמלצה עומדת בקנה אחד עם צרכי העסק, זאת לרבות היקפו של העסק ותחום פעילותו. כך למשל, ישנם רואי חשבון העוסקים באופן פרטני יותר בעסקים בתחום המזון המביאים עמם מורכבות רבה יותר, וישנם רואי חשבון העוסקים עם תאגידים ועמותות. בד בבד, ישנם גם רואי חשבון המספקים את שירותיהם עבור עסקים קטנים ותוך מיקוד בעוסקים פטורים ומורשים.

שיחה ראשונית

לשיחה הראשונית עם רואה החשבון העתידי שלכם יכולה להיות השפעה ניכרת על ההחלטה.

הסיבה לכך טמונה בעובדה שמדובר בתחום מקצועי המתאפיין בקשר אישי ובתקשורת שוטפת העונה על כל צורך. אם אינכם מרגישים את הכימיה הראשונית עם רואה החשבון שלכם, הרי שמוטב יהיה להמשיך בחיפושים עד למציאת ה'קליק' המתבקש.

מומלץ להקפיד על שיחה טלפונית ראשונית גם אם כל הנתונים מצביעים על כך כי זהו רואה החשבון המתאים ביותר עבור בית העסק.

זמינות

זמינותו של רואה החשבון יכולה להיות ערך חשוב עבור חלק מבעלי העסקים ואילו עבור אחרים הרי שאין כל צורך בתקשורת שוטפת.

בחנו זאת היטב – מהם ההיבטים המאפיינים אתכם? האם תהיו זקוקים לרואה חשבון שיציג עבורכם זמינות מרבית? במידה ולא, הרי שאפשר לוותר על פרמטר שכזה ולדבוק בפרמטרים חשובים הרבה יותר אשר תואמים את צרכיהם של כל בעלי ובעלות העסקים.

שירות אונליין

כיאה לתקופתנו, הרי שכל משרד ראיית חשבון מוכרח לצייד עצמו ביכולת הטכנולוגית לספק שירותים מקוונים.

כיום ניתן למצוא שפע של משרדים המספקים שירותים אונליין, וישנם אף משרדי ראיית חשבון המעניקים אפליקציה ייחודית עבור לקוחותיהם.

ובכל שאלה והתייעצות, הרי שאתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות המומחים של EA&CO CPA פירמת רואי חשבון: https://cpa-ea.co.il/lama-anahnu/harakhim-shelanu/

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

כיצד בוחרים יועץ עסקי?

ענף הייעוץ והמנטורינג העסקי נמצא בעלייה מתמדת ככל שיותר ויותר שחקנים עצמאיים חדשים נכנסים לשוק. התחרותיות המאתגרת המאפיינת את השוק, זאת לצד מהמורות שונות בהן

סוגי בדים: כך תבחרו נכון

לבד עוצמה רבה בהשגת המראה המבוקש בריפוד רהיטים והוא מהווה את המעטפת הפרזנטטיבית של הפריט. כורסא, כיסא, מערכת ישיבה וכדומה. באמצעות פריטי טקסטיל מרשימים ויוקרתיים

מה יש לעשות באילת בחורף

אילת נחשבת לממלכת הנופש של המדינה עם מגוון מסחרר של פעילויות פנאי בכל הסגנונות האפשריים, בתי מלונות מפנקים, נבחרת חופים מרשימה ואווירת חופש נצחית. אילת