מתלבטים אם לקחת הלוואה או משכנתא? כל מה שצריך לדעת לפני הגשת בקשה

לכל אחד מאיתנו יש חלומות, וכולנו נרצה יום אחד להגשים את החלומות הללו. בין אם אנחנו חולמים על חתונה שתכננו מגיל צעיר, על רכב חדש שנוכל להשוויץ בו בשכונה או על לפתוח את העסק שתמיד רצינו לנהל אבל מעולם לא הייתה לנו את האפשרות. 

אנחנו מנסים כל החיים להכין את עצמנו ולחסוך לרגע שבו החלומות הללו התגשמו, אבל לפעמים עם כל התכנונים והרצון הטוב חשבון הבנק פשוט לא מאפשר לקחת את הצעד הזה לכיוון החלום. אופציה נוספת היא לנסות להלוות כסף ממשפחה או חברים, אבל כולנו גם יודעים ששום דבר טוב לא יכול לצאת מערבוב בין משפחה ועסקים, שלא לדבר על הסכנות בהלוואה מגוף לא מקצועי. עם זאת חשוב שלא להתייאש כי בדיוק בשביל הרגעים האלו בנק ירושלים מאפשר לקיחת הלוואה לכל מטרה.

מה מיוחד בהלוואה לכל מטרה

כדי להבין מהי הלוואה לכל מטרה, צריך קודם להבין מה היא לא – היא לא אפשרות משכנתא שהבנק מציע. למשכנתא אותה הבנק מציע יש יתרונות משלה, למשל בכך שהיא מאפשרת הלוואת סכום כסף גבוה יותר, אולם החסרונות שלה מובהקים גם כן. כך למשל פריסת התשלומים במשכנתא עשויה להיות נמוכה בהרבה ובכך נדרש לשלם סכום גבוה בכל חודש. חסרון נוסף הוא שמשכנתאות אינן מתאימות לכל מטרה.

לעומת זאת הלוואה לכל מטרה היא האפשרות הנוחה והפשוטה שלנו לכסות את הפער בין הסכום שבידנו לבין התקציב הנדרש למטרות שלנו, ובהתאם לשם שלה ניתן לקבל אותה עבור כל מטרה. הלוואה לכל מטרה ניתנת עד סכום של 200,000₪ וניתן לחלק אותה עד ל120 תשלומים (כלומר 10 שנים), כך שגם אם ניקח את ההלוואה המקסימלית הסכום החודשי שנצטרך להחזיר לא ירוקן לנו את חשבון הבנק בתחילת כל חודש.

למה לקחת הלוואה לכל מטרה דווקא בבנק ירושלים

תכנית הלוואה לכל מטרה של בנק ירושלים פתוחה ללקוחות כל הבנקים, והיא מציעה תנאים נוחים יותר מאשר ההלוואות האלטרנטיביות מהבנק הקיים והלוואות לכל מטרה שמספקים בנקים אחרים. כך למשל בעוד שהלוואה רגילה מהבנק הקיים תדרוש ערבויות וביטחונות שונים, ופעמים רבות עמידה בתנאי סף מחמירים, הלוואה לכל מטרה מציעה פתרון פשוט ומהיר בהרבה. 

בנוסף, תכנית הלוואה לכל מטרה של בנק ירושלים מאפשרת הלוואה בסכום אשר גבוהה בהרבה ממרבית הבנקים וחברות האשראי האחרים, ובפריסה גדולה יותר. אלו יציעו לרוב הלוואה של עד כ100,000₪, ובפריסה תשלומים השווה לכמחצית מהצעת בנק ירושלים. מהצד השני, במידה ונרצה לסגור את ההלוואה מוקדם מהמצופה, גם אז יש ייתרון להלוואה של בנק ירושלים שגמישה לשינויים בניגוד לבנקים אחרים אשר פעמים רבות יעמידו קשיים במקרה של פירעון מוקדם.

בשורה התחתונה

לסיכום הלוואה לכל מטרה של בנק ירושלים תעזור לנו להתקדם צעד נוסף לעבר החלומות והמטרות שלנו, ותעמיד לצידנו את התנאים הטובים ביותר ללקיחת הלוואה והחזרתה בקצב המתאים עבורנו. עם זאת, כמו בכל לקיחת הלוואה חשוב לשאול את השאלות החשובות שיעזרו לנו להבין האם זהו האפיק המתאים עבורנו. לכן בהגעה לבנק או בפנייה לסוכן נמליץ לשאול ולשקול את השאלות הבאות:

  • האם הלוואה לכל מטרה מספיקה עבור ההוצאות אותן אני מתכנן?

  • מהי פריסת התשלומים הנכונה עבורי?

  • מה הם התנאים המדויקים של ההלוואה והאם אנו מסוגלים לעמוד בהם?

  • מהו הסכום שאוכל לעמוד בהחזרתו?

  • האם ישנם אפשרויות טובות יותר עבורי בהתאם למטרות שלי?

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

איך תוכלו להשיג עבודה ללא ניסיון? 

   הכניסה לשוק העבודה יכולה להיות מרתיעה, במיוחד כשאין ניסיון. מה שכן, חשוב לציין שיש כמה אסטרטגיות שניתן להשתמש בהן על מנת להציג את הפוטנציאל

ליסינג רכב

פוסט זה בבלוג מספק מבט מעמיק על עולם הליסינג לרכב, פורם את המורכבויות שלו ומדגיש את היתרונות והחסרונות שלו. הפוסט נועד לעזור לקוראים לקבל החלטות

טיפוח אהבת קריאה אצל ילדים

ראיון מאיר עיניים זה חוקר את החשיבות והיתרונות של טיפוח אהבת הקריאה אצל ילדים. הוא צולל לתוך אסטרטגיות כיצד לעסוק בילדים, תפקידם של ההורים והמחנכים,

פונטים בעברית לשימוש מסחרי

בעולם שבו שפה ווויזואליה נפגשים, לטיפוגרפיה יש תפקיד משמעותי. פוסט זה בבלוג מתעמק בתחום הפונטים העבריים לשימוש מסחרי, בוחן את המאפיינים הייחודיים שלהם, השימוש והשיקולים